آشنایی با موزه رشت

  • غرفه های مربوط به این بخش در طبقه ی اول موزه قرار دارد . پس از ورود به موزه ، در سمت راست غرفه ای وجود دارد که در آن مجسمه های مومی یک مرد چوپانِ تالش ، ایستاده با پیراهن و جلیقه و شلوار و گیوه ، با چماقی در دست دیده می شود

 

ساختمان موزه رشت بنایی است با قدمتی ۷۰ ساله که در زیرزمینی به وسعت ۷۰۰ متر مربع و با زیربنای ۵۶۰ متر مربع در خیابان طالقانی ( بیستون ) شهر رشت واقع شده است. ادامه خواندن آشنایی با موزه رشت

آشنایی با موزه مردم شناسی ماسوله

  • موزه جامعه شناسي ماسوله ازجذابترين موزه هاي ايران باساختاري كاملا سنتي وگلي است كه متاسفانه رسيدگي چنداني به اين موزه نشده اين موزه حتي فاقدمسئولي كارازموده است كه بتواند اطلاعات لازم ودقيق رادر اختيارباز ديدكنندگان قراردهد

 

موزه مردم شناسي ماسوله ياموزه شرقي ماسوله :
اين موزه در مدخل ورودي شهرتاريخي ماسوله كه درمنتهااليه استان گيلان در ۶۳كيلومتري رشت و در۳۶كيلومتري جنوب غربي شهرستان فومن واقع شده درسال۱۳۸۱تاسيس وشروع به فعاليت كرد. ادامه خواندن آشنایی با موزه مردم شناسی ماسوله

آشنایی با موزه تاریخ طبیعی در همدان

این موزه در سال ۱۳۵۱ خورشیدی به همت استاد جعفر محمد علیزاده راه‌اندازی و بر اساس الگوها و استانداردهای بین‌المللی طراحی و تکمیل شده است به طوری که نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح خاورمیانه و حتی جهان، مطرح می‌باشد.

ادامه خواندن آشنایی با موزه تاریخ طبیعی در همدان

آشنایی با موزه و خانه تاریخی فروغ الملک در شیراز

اسكلت و ساختار اصلي بنا در پي سنگ با ملات گچ ، ديوارها آجر با ملات گچ و خاك و در سقف تيرهاي چوبي با پوشش گل و خاك و كاه گل مي باشد.

ادامه خواندن آشنایی با موزه و خانه تاریخی فروغ الملک در شیراز

جاذبه های باغ موزه نظری در همدان

ورودی بنا دارای فضایی موسوم به جلوخان با سقف هرمی شکل است که شیروانی آن روی ۴ ستون بلند چوبی با پوشش گچ و سرستون‌های دارای گل و بوته استوار شده است. راه‌پله ورودی بنا که ارتباط‌دهنده فضای حیاط و طبقه فوقانی می‌باشد.

ادامه خواندن جاذبه های باغ موزه نظری در همدان

آشنایی با موزه رشت همراه عکس

پس از ورود به موزه ، در سمت راست غرفه ای وجود دارد که در آن مجسمه های مومی یک مرد چوپانِ تالش ، ایستاده با پیراهن و جلیقه و شلوار و گیوه ، با چماقی در دست دیده می شود .

ادامه خواندن آشنایی با موزه رشت همراه عکس

گالری عکس حمام قجر موزه مردم شناسی قزوین

این حمام در سال ۱۳۷۹ خورشیدی توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان قزوین خریداری و با سرمایه‌گذاری شهرداری قزوین و مدیریت سازمان نوسازی و بهسازی مرمت شد و به عنوان موزه مردم‌شناسی تغییر کاربری داد.

ادامه خواندن گالری عکس حمام قجر موزه مردم شناسی قزوین

آشنایی با موزه تاریخی مردم شناسی کرمانشاه

این موزه در گلزار شهدای کرمانشاه قرار دارد و در سال ۱۳۷۶ ش به مناسبت سالگرد هفته دفاع مقدس افتتاح شد. این موزه دارای یک تالار نسبتاً بزرگ و تعداد چهل و دو غرفه است.

ادامه خواندن آشنایی با موزه تاریخی مردم شناسی کرمانشاه

حمام پهنه و گرمابه حضرت

  • ساعت کار موزه سمنان در فصول بهار و تابستان از ۹ صبح الي ۱۳ و ۱۶ بعدازظهر الي ۱۹ و در فصول پاييز و زمستان از ۸ صبح الي ۱۲ و ۵/۱۵ الي ۵/۱۸ است . شماره تماس موزه ۳۳۳۱۲۰۴-۰۲۳۱ مي باشد.

 

این‌ حمام‌ که‌ مابین‌ مسجد جامع‌ و امامزاده‌ یحیی‌ در سمنان‌ قرار دارد، درزمان‌ سلطنت‌ ابوالقاسم‌ با برخان‌ پادشاه‌ تیموری‌ (در سال‌ ۸۵۶ ه.ق‌) و به‌ دستور وزیر وی‌ خواجه‌ غیاث‌ الدین‌بهرام‌ سمنانی‌ ساخته‌ شده‌ است‌. این‌ بنا در زمان‌ مظفرالدین‌ شاه‌ قاجار (در سال‌ ۱۳۱۲ ه.ق‌) و به‌ دستور حاج‌ملاعلی‌ حکیم‌ الهی‌ دانشمند معروف‌ تعمیر و تجدید بنا شد. ساختمان‌ حمام‌ مشتمل‌ بر سه‌ قسمت‌ رختکن‌ یاسر بینه‌، گرمخانه‌ و خزانه‌ است‌. یکی‌ از قسمت‌های‌ جالب‌ توجه‌ این‌ حمام‌ سر در زیبا و کاشیکاری‌ شده‌ آن‌است‌. در بالای‌ در ورودی‌، اشعاری‌ به‌ خط‌ نستعلیق‌ خوانا و استادانه‌ نوشته‌ شده‌است‌. حمام‌ پهنه‌ از موقوفات‌مسجد جامع‌ سمنان‌ است‌ و سازمان‌ میراث‌ فرهنگی‌ استان‌، پس‌ از باز پیرایی‌ آن‌ در سال‌ ۱۳۷۳ آنرا به‌ عنوان ‌موزه‌ مردم‌ شناسی‌ بازگشایی‌ کرد . ادامه خواندن حمام پهنه و گرمابه حضرت

موزه‌ لوور – فرانسه – پاریس

c2def0cd-5b52-4e9f-a603-c80de454044b

  • ساختمان این موزه قبل از انقلاب کبیر فرانسه یکی از کاخ‌های سلطنتی بود که در آن و با عنوان موزه‌ی سلطنتی، آثار با ارزش هنری نگهداری می‌شد.

 

 

موزه‌ی لوور کجاست؟ موزه‌ لوور بزرگ‌ترین موزه‌ی دنیا است که رکورد بیشترین تعداد بازدید‌کنندگان در بین موزه‌های دنیا را دارد. در این موزه آثاری از همه جای دنیا، از جمله آثار مربوط به ایران باستان و تخت جمشید وجود دارد. اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، حتما بازدید از این موزه را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید.

ادامه خواندن موزه‌ لوور – فرانسه – پاریس