۱۴ هزار متر مربع اراضی در ساوه رفع تصرف شدند

 

  • وی با اشاره به وجود ۱۲ هزار هکتار اراضی ملی در ساوه افزود: امسال با ساماندهی مناسب گشت های حفاظتی نسبت به شناسایی به موقع متصرفان اقدام می شود.

حسن یوسفی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سال گذشته ۱۴ هزار و ۷۰۰ متر مربع اراضی ملی ساوه با همکاری یگان حفاظت از تصرف افراد سود جو خارج شده است.
وی اظهار کرد: افراد سود جو با ساخت و سازهای عمرانی و درختکاری های غیر مجاز در این مناطق اقدام به تصرف کرده بودند که با حکم دادستانی نسبت به تخریب بناهای ساخته شده و بازپس گیری این اراضی اقدام شد.
یوسفی توضیح داد: هرگونه ساخت و ساز در اراضی حاشیه قانونی راه ها، زمین های شهری فاقد مالک و اراضی حاشیه شهرها باید با مجوز اداره راه و شهرسازی صورت گیرد در غیر اینصورت این اراضی به عنوان زمین های ملی و دولتی محسوب می شود.
وی از مردم خواست قبل از هر گونه اقدام در خصوص خرید زمین و ملک ابتدا استعلام لازم از مدیریت املاک و حقوقی اداره راه و شهرسازی بعمل آورند تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوند.
به گفته یوسفی اداره راه و شهرسازی طبق ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی و تبصره ۱ از ماده قانون ایمنی و حریم راه و راه آهن و همچنین با هدف حفظ و صیانت از اراضی ملی و اقدام به موقع و اخذ احکام قضایی نسبت به رفع تصرف عمل می کند.
وی گفت: ارزش اراضی بازپس گیری شده ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است.
وی با اشاره به وجود ۱۲ هزار هکتار اراضی ملی در ساوه افزود: امسال با ساماندهی مناسب گشت های حفاظتی نسبت به شناسایی به موقع متصرفان اقدام می شود.
یوسفی بیان کرد: توجه نکردن به مباحث حقوقی تصرف و خریداری زمین در برخی موارد منجر به ایجاد مناطق حاشیه ای و یا سکونتگاه های غیر رسمی می شود که با همکاری دستگاه قضایی و یگان حفاظت راه و شهرسازی از بروز این معضل جلوگیری می شود.
وی تصریح کرد: از مردم انتظار می رود در صورت شناسایی افراد متخلف در رابطه به تصرف اراضی ملی مراتب را به اداره راه و شهرسازی اعلام نمایند تا نسبت به حفظ این اراضی اقدام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *