ارومیه در برابر سیل ایمن سازی شد

 

  • سلامتی گفت: در پی سیل اخیر در آذربایجان غربی بیش از ۳ هزار نیروی خدمت رسان از سوی شهرداری ارومیه آماده خدت رسانی هم داخل شهر ارومیه و هم روستاهای اطراف بودند.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه از ایمن سازی  ارومیه در برابر سیلاب خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی مهرداد سلامتی صبح امروز در در جلسه مدیریت بحران که در راستای بررسی آخرین روند خدمات رسانی به مناطق سیل زده آذربایجان غربی در فرمانداری ارومیه تشکیل شده بود با بیان اینکه در اثربارندگی های روز جمعه به جز چند مورد آبگرفتگی معابر در سطح شهر ارومیه مشکل خاصی ایجاد نشده بود افزود: با وجود انجام کانال کشی های صحیح طی ۴ سال گذشته برای جمع آوری آب‌های سطحی که در اثر بارندگی در معابر باعث آبگرفتگی می شوند در ساعات اولیه ساماندهی لازم در داخل شهر ارومیه انجام شد.

وی ادامه داد: بر اساس هشدارهای هواشناسی آذربایجان غربی، شهرداری ارومیه چنین حادثه‌ای را پیش بینی کرده بود و با کانال کشی های انجام شده شهر در برابر سیلاب ها ایمن شده است.

سلامتی گفت: در پی سیل اخیر در آذربایجان غربی بیش از ۳ هزار نیروی خدمت رسان از سوی شهرداری ارومیه آماده خدت رسانی هم داخل شهر ارومیه و هم روستاهای اطراف بودند.

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه با اشاره به اقدامات خدمات شهری شهرداری ارومیه در مناطق سیل زده روستاهای ارومیه گفت: ۸۵ سرویس از انواع مصالح و ماشین آلات سنگین به حوزه نازلو، ۵۸ سرویس به منطقه روضه چای،۱۶۷ سرویس مصالح به سرو و ۱۱ سرویس نیز به منطقه باراندوز ارسال شد.

سلامتی ادامه داد: ۲ جرثقیل ۲۰تنی، ۲ جرثقیل ۱۰ تنی، ۲ تریلی کمر شکن،۱ تریلی کفی، ۱۱ دستگاه تانکر آب پمپ دارو لجن کش به مناطق روستایی آسیب دیده اعزام و به ارائه خدمات پرداختند.

وی افزود: شهرداری ارومیه آماده هرگونه همکاری با بخشداری‌ها برای شن ریزی مسیرهای مواصلاتی است و برنامه‌های شهرداری برای همکاری با بخشداری‌ها از فردا شروع می‌شود گرچه شاید بارندگی‌ها دوباره از امروز شروع شوند ولی شهرداری در همه حالت آمادگی خود را حفظ می‌کند و آماده همکاری با دستگاه‌ها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *